Otwórz prezentację projektu: "Z psem za pan brat"

Program Mali Wspaniali skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym 5-6 lat. Program ma na celu promocje aktywności fizycznej podczas zajęć przeprowadzanych w formie zabawy. Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu przez 8 miesięcy. Zajęcia będą prowadzone przez studentów AWF. Studenci zostaną przeszkoleni przez Związek Karate Tradycyjnego oraz będą otrzymywali regularne wsparcie zawodników karate.

"Patrz tam gdzie inni patrzą i zobacz to, czego inni zobaczyć nie potrafią"

Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa w 42 krajach na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą, dla tych którzy chcą rozwijać różne zdolności przydatne na całe życie. DI bazuje na koncepcji myślenia dywergencyjnego (rozbieżnego) zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Program zachęca dzieci, młodzież i studentów do podejmowania procesu tworzenia - w oparciu o własne mocne strony, do zwiększania poczucia własnej wartości, przełamywania barier oraz odkrywania zdolności i talentów, z których zwykle nie zdawały sobie sprawy.

W ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy został przygotowany projekt (nr ref.: KIK/34) pod tytułem: „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. W ramach w/w Projektu w latach szkolnych 2013/2014 oraz 2014/2015 przewidziana jest realizacja pkt 2) pod tytułem: „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia w przedszkolach, szkołach: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia i poziom wiedzy dzieci i młodzieży.”